sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop
porno | sex hikaye

BANDROL TARTIŞMALARI İKİYE Mİ BÖLDÜ

Şanlıurfa’da yaşayan Bediüzzaman’ın talebelerinden Abdulkadir Badıllı, son günlerde yaşanan ‘Risale-i Nur tekelleşiyor mu’ tartışmalarını değerlendirdi.
Bu haber 2014-07-21 15:19:48 eklenmiş ve 818 kez görüntülenmiştir.

Abdulkadir Badıllı, Risale-i Nur'un devletin tekeline geçme tartışmaları hakkında konuştu.

 

Risale-i Nur'un devletin tekeline geçme tartışmalarına açıklık getiren Abdulkadir Badıllı, birçok yayınevinin risaleleri kendilerine göre neşretmesinin tahrifata sebep olduğunu belirterek ortada kanuni bir müeyyidenin olmasının faydalı olacağını düşündüğünü söyledi.

 

Risale-i Nur için çıkarılan bandrol uygulamasıyla ilgili tartışmalar devam ediyor. Risale-i Nur’un devlet eliyle neşredilme girişimi Üstadın talebelerini ikiye böldü. Risale-i Nur’un devlet eliyle neşredilmesini doğru bulanlar Risale-i Nur’da sadeleştirme adı altında yapılan tahrifatları göz önüne alırken, tepki gösterenler ise Risale-i Nur’un tekelleşme tehlikesine dikkat çekiyorlar.

 

Şanlıurfa’da yaşayan Bediüzzaman’ın talebelerinden Abdulkadir Badıllı, son günlerde yaşanan ‘Risale-i Nur tekelleşiyor mu’ tartışmalarını değerlendirdi.

 

“Risalelerde sadeleştirme adı altında tahrifat yapıldı”

 

Risalelerde sadeleştirme adı altında tahrifatlar yapıldığını söyleyen Badıllı, “Son yıllarda Hoca efendi cemaati sadeleştirme adı altında Risale-i Nur’da tahrifat yaptı. İşler bu seviyeye gelince Kültür Bakanlığı’na çok sayıda telefon gitmiş. Bakanlık da, ‘bu kitapları kim basabilir, kimin hakkıdır, varisleri kimdir?’ diye bir soruşturma açmak üzere bütün yayın evlerini durdurmuş. Zaten Üstat daha hayatta iken Risale-i Nur’un ya Diyanetin eliyle ya da Kültür Bakanlığının eliyle neşredilmesi için girişimde bulundu. Bunun için Adnan Menderes’e gittiler o da kabul etti ama Başbakanlıkta görev yapan biri Risale-i Nur’daki ‘Saidi Kürdi’ kelimesini bahane ederek buna engel oldu.” dedi.

 

 ÖZURFAHABER.COM

ETİKETLER : BANDROL TARTIŞMALARI İKİYE Mİ BÖLDÜ
Yorumlar
Adınız :
Başlık :
Yorumunuz :
     
   
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Eğitim haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
Anket
Gazi SOFT Haber Yazılımını Nasıl Buldunuz?
Fena Değil
Güzel
İdare eder
Kötü
Çok kötü
istanbul samsun evden eve nakliyat
Özurfahaber
© Copyright 2013 Gazi Soft. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA

sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop