sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop
porno | sex hikaye

31 Mart seçimlerinde Kazanan Şanlıurfa Olsun


Bu makale 2019-03-29 09:30:28 eklenmiş ve 1090 kez görüntülenmiştir.
Aziz KARAKEÇİLİ

 

31 Mart 2019 yerel seçimlerine günler kaldı. Yüksek seçim kurulu (YSK) seçim hazırlıklarını tamamladı. YSK’nin resmi açıklamasına göre 31 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimlerde Türkiye genelinde 57 Milyon 93 bin 984 seçmen oy kullanacak.

 

Şanlıurfa ilimizde ise 1 Milyon 95 bin 515 seçmen sandık başına gidecek.

 

31 Mart yerel seçimlerinin heyecanı Ak Parti Şanlıurfa Büyükşehir belediye başkan adayı Zeynel Abidin Beyazgül ile Saadet Partisi adayı Sabahattin Cevheri arasında kıyasıya mücadele yaşanacak gibi görünüyor.

 

Vatandaş ilk günlerde Cevheri’nin ismini duyunca biraz heyecanlandı fakat günler ilerledikçe Saadet Partisi adayı Sabahattin Cevheri seçmenleri tatmin edecek açıklamalar, projeler, ve Saadet partisi ile arasında mesafe olduğu yalnız bırakıldığı izlenimi göründü seçim çalışmalarını yalnız başına yaptı bu da seçmene güven vermediği görüldü. Oysaki büyükşehir belediye başkanlığına talip bir adayın kurmayları, danışmanları seçim çalışmalarında yanında olup halkın istek ve düşüncelerini not alması gerekir bunlar uygulanmadı yalnız kendi nüfuzuna güvenmekte yetmez.

 

31 Mart günü, Gönül belediyeciliği ile vatandaşın oyuna talip olan Ak Parti Şanlıurfa Büyükşehir belediye başkan adayı Zeynel Abidin Beyazgül 3 adım önde görünüyor.

1-      Ak Parti gibi Türkiye’nin En büyük partisi ve iktidarın arkasında olması

2-      Projeler ile güven verip halkın teveccühünü kazanması

3-      Vatandaşın, huzur ve istikrar istemesi, Projelerin yapılabilmesi, geleceğe yönelik çalışmaların  (eksikte olsa) iktidar partisinden olan adaylarda olacağı düşüncesi.

 

Karaköprü ilçesinde ise Metin Baydilli farklı kazanacak gibi görünüyor.

 

Şanlıurfa Merkez ilçelerinden Karaköprü ilçesinde Mevcut başkan Metin Baydilli 31 Mart yerel seçiminde Merkezin değişmeyen tek adayı olarak seçime girerken kendisine seçimde rakip olan eski Ak Partili yeni Saadet partili Essum Saatçi Aslan ile seçimde yarışacak.

 

Haliliye İlçesinde Canpolat ve Hekimoğlu arasında Seçimler kıyasıya geçeceğe benziyor.

Şanlıurfa merkez Haliliye ilçesinde ise Ak Parti Şanlıurfa  Haliliye adayı Mehmet Canpolat ise Saadet partisinden  aday olan Eczacı Mustafa Hekimoğlu ile seçim yarışında kıyasıya mücadele edeceği görünüyor. 

 

Eyyübiye İlçesinde Mehmet Kuş seçimi rahat kazanacak gibi görünüyor.

Şanlıurfa Merkez Eyyübiye ilçesinde ise rakipsiz denebilecek kadar rahat olan Ak Parti Eyyübiye adayı Mehmet Kuş’un rakibi ise Saadet partisi adayı Halil Yiğit ile seçim yarışını sürdürecek.

 

Türkiye genelinde Ak Parti ile MHP ittifak yaparken CHP, İP, Saadet ve HDP ittifak yaparak adaylarını her bölgeden ayırmaksızın destekliyorlar.

Belediye başkan adaylarını, Belediye meclis üyesi ve Muhtar adaylarını yerel seçim heyecanı sararken ister istemez vatandaşlar da heyecana katılmakta ve taraflarını belirlemede zorluk yaşamakta.

Kadim şehir Şanlıurfa’da Belediye başkanlarının projesinden ziyade kişilikleri öne çıkarılmakta.

 

Unutulmaması gereken en önemli hakikat Belediye başkanlarının inandırıcı projeleri ile seçmenlere mesaj vermeleridir. Ben gelirsem bunu yaparım, şöyle yaparım, onlar ne yapmış, “tı goti çı goti” sözlerini geçin, bekâra karı boşamak kolaydır.

 

Büyük projeler vaat eden adaylar, finansmanı nasıl bulacaklar bunları seçmenlerine anlatmaları gerekir.

 

31 Mart yerel seçimler Ülkemizin geleceği için önemlidir. 2023 hedeflerine varmak ve 2071 hedeflerine ulaşmak için en önemli virajdır.

 

İnsan sevdiğiyle beraberdir. Bana arkadaşını söyle sana kim olduğunu söyleyeyim demiş büyükler.

 

Allah’ın rızasına uygun hareket ediyorsa, o bizdendir. Kim Allah rızasından uzak ise bizim dışımızdadır. Bizim aklımız başkasının menfaatine göre hareket etmedi ve etmeyecekte.

 

İçi başka, dışı başka olanlardan, dili başka kalbi başka olanlardan, hem kendini hem de başkalarını kandıranlardan Allah’a sığınırız.

 

Biz inandığımız yolda, durmak yok yola devam deyip inandığımızı yapmaya devam edeceğiz.

 

Haksız bir dava uğruna sultanlık yapacağımıza, haklı davada inandığımız kişileri yalnız bırakmayarak, Dünyadaki zalim idarecilere karşı Hak ve hakkaniyeti savunan, Ümmetin umudu, mazlumların Dünyadaki sesi olan, Firavuna karşı çıkmak yetmez, Musa’nın yanında olmak gerekir düşüncesiyle, Başkan Erdoğan’ın yalnız olmadığını seçimlerde vereceğimiz reyler ile göstermemiz lazım.

 

31 Mart yerel seçimlerin Ülkemizi, Milletimize ve Şanlıurfa’mıza hayırlar getirsin.

Başka yazıda buluşma üzere Allah’a emanet olun, kalın sağlıcakla.

Yorumlar
Adınız :
Başlık :
Yorumunuz :
     
   
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
Anket
Gazi SOFT Haber Yazılımını Nasıl Buldunuz?
Fena Değil
Güzel
İdare eder
Kötü
Çok kötü
istanbul samsun evden eve nakliyat
Özurfahaber
© Copyright 2013 Gazi Soft. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA

sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop