HUZUR


Bu makale 2017-08-01 14:15:46 eklenmiş ve 27078 kez görüntülenmiştir.
Narin TENEKECİ

Köy hayatını çok severim. Büyükşehirde yaşadığım için hep bir özlem vardır içimde. Her gün olmasa bile hafta sonlarını orda geçirmek isterim.

 

Herkesin bir hayali vardır, benimde en büyük hayalim bir köy evinin bahçesinde kahvaltı etmek. Düşünsenize herşey doğal, bahçesinden topladığın taze sebze meyveyle hazırlanmış bir kahvaltı. En önemlisi tereyağına kırılmış taze köy yumurtası. Temiz hava, güneş, bol oksijen, yeşillik, toprak kokusu. İnsan daha ne isterki bu hayatta. 

 

Yaz geldimi herkesin bir tatil programı olur ve genelde hep deniz, sahil yerleri tercih edilir. Benim hayalim de başta da belirttiğim gibi köy veya çiftlik.

 

Kırk kez söylersen misali bende sürekli söylediğim için bu defa dileğim kabul oldu ve bir haftalık iznimi bir köy yerinde küçük bir çiftlikte geçirdim.

 

Hani derler ya anlatılmaz yaşanır, işte bende yaşadım, hemde dolu dolu yaşadım. Şehir gürültüsünden uzak, doğayla başbaşa, kuş sesleri, akşam olunca bahçede ay ışığında içilen bir bardak çay veya bir fincan Türk kahvesi, kısacası huzur. İnanın bunları yazarken bile huzur buldum, sizde deneyin bu konuda bana hak verirsiniz.

 

Bence bir iki günlüğüne de olsa böyle bir yere gidin. Bir anda büyükşehirle irtibatınızı kesersiniz hiç aklınıza bile gelmez. Bir köy bakkalına gidip alışveriş yapmak ne demek bilirmisiniz. Kocaman bir markete gelmiş gibi her şeyi bulursunuz. O bakkalın içinden çıkmak istemezsiniz. Kokusu bile farklı ve güzel gelir size. Büyük alışveriş merkezlerinde böyle huzuru bulamazsınız.

 

Bazen düşünüyorum eğer bir daha dünyaya gelirsem, etrafında her çeşit sebze meyve yetişen, kümes hayvanlarının dolaştığı, ağaçlarında kuşların eksilmediği tek katlı, bahçeli bir köy evinde yaşamak isterim.

 

Size tavsiyem kıyıda köşede birikiminiz varsa köyde küçük bir eve veya arsaya yatırım yapın. Her gün olmasa bile hafta sonlarında veya tatillerde oraya gidin, bütün stresinizi yorgunluğunuzu atarsınız. Hem bedenen hem de ruhen dinlenirsiniz. Ben böyle yapacağım.

 

 Huzurlu günlere… 

   

           

 

 

            

Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Özurfahaber
© Copyright 2021 Gazi Soft. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
Eğitim Haberleri
DÜNYA