Referandumda beklenen büyük fark çıkmadı


Bu makale 2017-04-17 11:26:08 eklenmiş ve 58265 kez görüntülenmiştir.
Ahmet ASLAN

Referandum sonucu herkes tarafından merakla beklenirken dış ülkelerinde gözü kulağı Türkiye’deydi.

 

 Referandum sonuçları Türkiye geneli evetlerin %51.40 ile halkımız tarafından tercih edilerek kesin olmayan sonuçlara göre onaylandı.

 

Buradaki %51.40 başarımı değil mi bu bir kesinki büyük bir başarı değil beklenen çıkmadı.

 

Buradaki evetlerin %51.40 büyük çoğunluğu cumhurbaşkanımız SN. Recep Tayyip Erdoğan’a olan sevgiden dolayı geldi.

 

Şimdi gelelim Ak Parti, MHP ve diğer destekleyen partilere öncelikle Ak Parti gerçektende beklenenin altında kalarak sınıfta kalmış durumda MHP ise kendi içinde olan çatlaklıklardan dolayı tam anlamıyla desteğini yansıtamadı.

 

Ak Parti önümüzdeki süreçte ciddi kararlar alıp il ilçe yönetimi ve milletvekilleri içinde acilen temizliğe gitmeli 2019 genel seçimlerine hainlerin arındırılması ile yeni yüzler ile yine eski formunun üzerine çıkacaktır.

 

Gelelim Şanlıurfa’daki başarıya Şanlıurfa geçen Kasım seçimlerinin ardından yükselişe geçerek Şanlıurfa %70.82 evet oyu ile geçen seçimden %66 lık oran arasındaki % 4 lik bir artış göstermiş durumda.

 

Şanlıurfa’nın başarısında büyük rol oynayan adeta Şanlıurfa’da kamp kuran gıda tarım ve hayvancılık bakanı Faruk Çelik’in etkisi büyük rol oynadı.

 

İlçelerimizden büyük başarıya imza atan Harran %97 ile Türkiye geneli rekoru kırdı diğer bir ilçemiz ise Suruç Türkiye’de 1 Kasım seçimlerine göre oyunu en fazla arttıran ilçe oldu.

 

1 Kasım genel seçimde alınan oy: 11970 olurken 16 Nisan referandum sonucu 22.565 kişi evet oyu ile önceki seçime göre artış oranı %88,51 oldu ve Suruç ilçesindeki başarıda Şanlıurfa Ak Parti milletvekili ibrahim Halil Yıldız ve Suruç Ak Parti ilçe başkanı Mehmet Yavuz’un köy- köy ev-ev millete referandumda evet’e ikna etmesinden dolayı artış yükseldi.

 

 

 

 

 

Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Özurfahaber
© Copyright 2021 Gazi Soft. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
Eğitim Haberleri
DÜNYA