GAZİ YA DA TELLO


Bu makale 2015-03-17 10:05:55 eklenmiş ve 59967 kez görüntülenmiştir.
Selahattin Demir

Futbol skor ve sonuç endeksli değerlendirildiğinde, fiyasko yorumlar ortaya çıkar. Resmin tamamını görüp tutarlı değerlendirmeler yapmak gerek. 

 

Hakem penaltı noktasını gösterirken, Volkan kolay pozisyonda topa vurup top kaleye doğru süzülürken sevinçle  ‘GOLLL’ diye ayağa kalkanlar çoğu zaman mutlu oturamazlar. 

 

Onlar ‘’Zevahiri kurtararak’’birilerine kısa süreliğine şirin gözükebilirler.Bu zevahiri kurtarma çabaları, Rodrigo Tello’nun asıl mevkisine dönerek takımını sırtlayıp rakip defansın arkasına attığı

müthiş pasa, Serdar Eylik penatrasyon koşuyla atığı golle biter.

 

Sezon başından sap ile samanı karıştıranlar anlamış olmalılar,Tello’ya,Ekrem’e,Zenke’ye ve diğer futbolculara sırf Cihat’ın Zevahirini Kurtarma adına ne kadar haksızlık yaptıklarını, anlamakla birlikte, Tello gibilerine gönderilen Hocanın gücü yetmediği gibi kendilerinin de Tello ve arkadaşlarına ve de emeklerine artık saygı duymalıdırlar. 

 

Gönderilen Hocanın özellikle klas futbolculara olan takıntısını bildiğimden Tello,Ekrem,Hüseyin, Kenan,Zenke ve adları bende duran futbolcuları yerinde oynatmamasını eleştirdim.

 

Beşiktaş altyapısında görev aldığım yıllarda Ekrem,Tello gibi futbolcuları yakından takip etme fırsatım olduğu için onların nerede ne yapabileceklerini bilen biri olarak hep söylediğim,Ekrem ve Tello klasındaki futbolcular yerinde oynatılır ise Şanlıurfaspor’a önemli katkı verirler. 

 

Tello bu takımda yerinde oynatıldığı müddetçe hep futboldaki onur mücadelesini Kanlar içersinde kalma pahasına da olsa, bavulunu hazırlasın diyenlere cevabı ders niteliğinde olacaktır. 

 

Başlıktan da anlaşılacağı gibi Tello ve arkadaşlarının takımla bütünleşerek verdikleri bu onurlu mücadele sonucunda, Tello gazi olmayı başardı, Zevahiri Kurtaranlar ise bana göre ne şehit ne de gazi….

 

Yeri gelmişken ‘’Zevahiri Kurtarmanın’’ sözcükteki karşılığı şöyle;’’Bir işi gereği gibi değil,yapılıyor dedirtmek için üstünkörü yapmak,görünüşü kurtarmak! 

 

Hoca değişikliği gerekli dediğim zaman nerden çıktı bu adam gibi laflara itibar etmeden bildiğim doğrulardan şaşmadım, 

 

Osman hocanın takıma aşıladığı sistemi Ekrem,Tello,Zenke ve diğer futbolcuları  oynattığı şu durumdaki oyun anlayışının olması gerektiğini gerek yazılarımda gerekse Televizyon programlarında ısrarla belirttim. 

 

Osman Özköyl’ü benim düşündüğüm sistemden ve futbolcu seçimindeki tek farklı tarafı çift forvetle çıkmaması birde Hüseyin Tok’a şans vermese de düşündüğüm takım karekteri ve kadro yapısını oluşturarak başarı elde etti. 

 

Yine yazının başlığına dönersek Rodrigo Tello’nun gelişine, yaşlı denildi,penaltı kaçırdı denildi,kimse demedi ki asıl mevkisi neresi onu yedek bekleten Cihat Arslan ise yerlere sığdırılmayarak övüldü,Takımın başarısızlığında Zenke en çokta Tello topa tutuldu. 

 

Herkes Sezon başından Gazi maçına kadar,taçtan, kornerden, kulübeden, auttan, Penaltıdan, serbest vuruştan topu Tello ve arkadaşlarıyla buluşturma gayreti içerisine girdi. 

 

Sonunda Tello topu ayağına aldı nefis bir çalımla önce Serdar Eğlik’e  gol attırdıktan sonra uzaktan müthiş bir gol atarak takımla birlikte zorlu Gaziantep Belediyesi maçını Şanlıurfaspor’a kazandırdı. Görüyorum ki herkes Tello’cu oldu.Tello transfer edilirken Bizim Tello sizin Tello dedim ya.

Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Özurfahaber
© Copyright 2021 Gazi Soft. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
Eğitim Haberleri
DÜNYA