Eyyübiye Belediyesi Gece Gündüz Sahada

Şanlıurfa genelinde 15 Mart 2023 günü yaşanan sel felaketinde büyük hasar gören mahallelerde temizlik çalışmalarına devam eden Eyyübiye Belediyesi, Başkan Mehmet Kuş koordinesinde gece gündüz demeden çalışmaya devam ediyor. Çift vardiya halinde çalışan ekiplerin çalışmalarına Başkan Mehmet Kuş, Başkan Yardımcıları ve birim amirleri de destek veriyor.
Bu haber 2023-03-20 09:59:54 eklenmiş ve 341 kez görüntülenmiştir.

 

Şanlıurfa genelinde 15 Mart 2023 günü yaşanan sel felaketinde büyük hasar gören mahallelerde temizlik çalışmalarına devam eden Eyyübiye Belediyesi,  Başkan Mehmet Kuş koordinesinde gece gündüz demeden çalışmaya devam ediyor. Çift vardiya halinde çalışan ekiplerin çalışmalarına Başkan Mehmet Kuş, Başkan Yardımcıları ve birim amirleri de destek veriyor.

Eyyübiye Belediyesi Temizlik İşleri, Destek Hizmetleri, Fen İşleri ve Zabıta gibi saha birimlerinin yanında büro personelinin de gönüllü olarak katıldığı çalışmalar, sel baskınına uğrayan mahallelerin yüksek seviyelerinden başlanarak dere ve caddelerle olan son kısımlarına kadar devam ediyor.

Sel sularının bastığı evlere, ev sahiplerinin nezaretinde girerek temizleyen Eyyübiye Belediyesi çalışanları, baskın nedeniyle kullanılamaz hale gelen ev eşyalarını da dışarıya çıkarıyor. Evlerin temizlenmesinin ardından dışarıda çalışan ekiplerde sokaklarda biriken atılacak ev eşyaları ile balçığı iş makinelerine yükleyerek bölgeden uzaklaştırıyor.

Vidanjörler ve su pompalarıyla bodrum katlardaki suları da tahliye eden ekipler, cadde ve sokaklardaki atıkları kaldırdıktan sonra basınçlı su ile yıkama yapıyor.

Mance, Buhara, Dedeosman, Direkli, Akabe, Muradiye gibi sel baskınının etkili olduğu mahallelerde yoğunlaşan temizlik çalışmalarının yanında, diğer mahallelerde ve ana güzergahlarda da temizlik çalışmaları aralıksız devam ediyor.

Haber merkezi/özurfahaber.com

ETİKETLER : Eyyübiye Belediyesi Gece Gündüz Sahada
Diğer Eyyubiye haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Özurfahaber
© Copyright 2021 Gazi Soft. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
Eğitim Haberleri
DÜNYA