Valimiz Sayın Salih Ayhan’ın 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi Mesajı

Türk milletinin onurlu dik duruşunu, bağımsızlık ve vatan aşkını tüm dünyaya öğreten Çanakkale Zaferi’nin 108. yıl dönümüne erişmenin kıvanç ve gururunu yaşamaktayız.
Bu haber 2023-03-18 15:40:57 eklenmiş ve 280 kez görüntülenmiştir.

 

Türk milletinin onurlu dik duruşunu, bağımsızlık ve vatan aşkını tüm dünyaya öğreten Çanakkale Zaferi’nin 108. yıl dönümüne erişmenin kıvanç ve gururunu yaşamaktayız.

 

108 yıldır kalbimizde hiç sönmeden harelenen Çanakkale Zaferi; şanlı ecdadımızın var olmak ve özgür şekilde yaşamak için kanının son damlasına kadar insanüstü bir gayretle mücadele ettiği önemli bir kahramanlık destanı olarak tarihte yerini almıştır. 18 Mart 1915 tarihinde Çanakkale Boğazı'nı geçmeye çalışan dünyanın en güçlü deniz donanmalarını püskürterek önemli bir deniz zaferi kazanan kahraman Türk ordusu, cephe savaşlarının geçeceği kara çıkarmalarına karşı amansız bir savunma yaparak bu toprakların ilelebet Türk yurdu kalacağını bütün düşman kuvvetlerine ilan etmiştir.

 

Olmaz denilenin olduğu, dimağların donduğu nice mucizeye yurt olan Çanakkale; Mehmetçiğimizin imanı ve cesaretiyle bütün dünyaya büyük bir ders verilen yer olarak hiç unutulmayacak şekilde akıllara altın harflerle kazınmıştır.

 

Bu büyük zafer; “Ben size taarruzu değil, ölmeyi emrediyorum!” diyen Başkomutanımız Mustafa Kemal’in buyruğuna riayet ederek canlarını hiç düşünmeden bu topraklara feda eden 250 bin şehidimizin, yüz binlerce gazimizin, oğullarını vatana kurban etmek için kınalayıp cepheye yollayan bağrı yanık anaların zaferidir. Bu zaferin kazanılmasında rol oynayan tüm kahramanlarımız, milletimizin gönlünde birlik ve beraberliğimizin güvencesi olarak ilelebet yaşayacaktır.

 

O zor günlerden bugünlere gelinceye dek çok şey değişti ama Türk milletinin her bir ferdinde olan vatan ve millet aşkı baki kaldı. Bizlerdeki bu kutsal aşkı gelecek kuşaklara aynı hassasiyetle aktarabilmek için elimizden gelen her türlü özveriyi göstereceğiz.

 

         18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 108. yıl dönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, vatan topraklarımızı kanlarıyla yeşerten şehitlerimizi rahmetle, minnetle, saygıyla anıyorum. Şanlı ecdadımızın ruhu şad, makamları cennet olsun.

 

“Bugün vatan bizden razı olacak! Nefer şehit, ordu gazi olacak!”

ETİKETLER : Valimiz Sayın Salih Ayhan’ın 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi Mesajı
Diğer Şanlıurfa Valiliği haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Özurfahaber
© Copyright 2021 Gazi Soft. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
Eğitim Haberleri
DÜNYA