HALİLİYE’DE “ATIĞINI GETİR, KARNE HEDİYENİ GÖTÜR” KAMPANYASI

Haliliye Belediyesi tarafından başlatılan “Atığını Getir Karne Hediyeni Götür” kampanyasıyla karnesini ve atığını alarak Sıfır Atık Marketine götüren ilk 100 öğrenciye karne hediyesi verilecek.
Bu haber 2023-01-20 10:07:09 eklenmiş ve 308 kez görüntülenmiştir.

Haliliye Belediyesi tarafından başlatılan “Atığını Getir Karne Hediyeni Götür” kampanyasıyla karnesini ve atığını alarak Sıfır Atık Marketine götüren ilk 100 öğrenciye karne hediyesi verilecek. 

 

Haliliye Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, temiz bir çevre için yürüttüğü projeler ile takdirleri topluyor.

 

Belediye Başkanı Mehmet Canpolat'ın girişimleri ile 2019 yılında geri dönüşüm ve sıfır atık projeleri ile Haliliye pilot ilçe seçildi. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) tarafından belediyeye hibe sağlanırken, Haliliye Belediyesi geri dönüşüm ve sıfır atık çalışmaları ile birçok belediyeye örnek oldu. Şanlıurfa’da bir ilk olan Sıfır Atık Market ile duyarlı bireylerin yetişmesini hedefleyen Haliliye Belediyesi, karne alan öğrencileri de unutmadı. 

 

Karne alan çocuklar için “Atığını Getir Karne Hediyeni Götür” kampanyası başlatan Haliliye Belediyesi, öğrencilere karne hediyesi veriyor. Vatandaşların atıklarını götürdüğü ve uygulanan puan sistemi ile çeşitli hediyelerin verildiği Sıfır Atık Marketlere karnesini ve atığını götüren ilk 100 çocuğa, boyama kitabı, hikaye kitabı, oyuncak araba, oyuncak bebek ve Sıfır Atık Serüveni kutu oyununun bulunduğu çeşitli hediyeler verilecek. 

 

Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafında yapılan açıklama ile karne hediyesi almak isteyen çocukların; eski defter, kitap (kağıt-karton) gibi atıklarını Ahmet Yesevi, Şair Nabi ve Devteyşti Mahallelerinde bulunan Sıfır Atık Marketlere götürmesi istendi.

ETİKETLER : HALİLİYE’DE “ATIĞINI GETİR KARNE HEDİYENİ GÖTÜR” KAMPANYASI
Diğer Haliliye haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Özurfahaber
© Copyright 2021 Gazi Soft. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
Eğitim Haberleri
DÜNYA